Հնարավոր է՝ Մինսկի խմբի համանախագահները այցելեն տարածաշրջան. Սերգեյ Կոպիրկին
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքներն ընթանում են, նրանք միմյանց հետ կապի մեջ են, հնարավոր է՝ այցելեն տարածաշրջան. գործընթացը չի դադարել: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Անդրադառնալով ռազմագերիների վերադարձի հարցին՝ դեսպանն ասաց, որ այդ ուղղությամբ մշտական աշխատանքներ են տարվում: «Պարբերաբար տեղեկություններ են գալիս գերիների նոր խմբի վերադարձի մասին: Բոլորս կցանկանայինք, որ դա արագ լիներ՝ բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքով: Աշխատանքը հեշտ չէ, բայց շարունակվում է»:
Նա նաև նշեց, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև տարբեր ուղղություններով ինտենսիվ երկխոսություն է ընթանում: