Քաղաքացին իրավունք ունի բարձրացնել ապստամբություն. ընդդիմությունը հանրահավաքից հետո երթ սկսեց
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ վարչապետի աթոռին հայտնված դավաճանը շարունակական կերպով տապալում է երկրում սահմանադրական կարգը՝ ես գտնում եմ, որ ՀՀ քաղաքացու բնական իրավունքն է դիմել ծայրահեղ քայլերի և բարձրացնել ապսամբություն»,- այսօր ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
Նա ընգծեց նաև, որ իրենք շարունակելու են փակ պահել Բաղրամյան պողոտան և Դեմիրճյան փողոցը, ինչպես նաև հավալեց, որ հարմար առիթի դեպքում փակելու են ԱԺ-ի տնտեսական մուտքը:
Հանրահավաքից հետո քաղաքացիները որոշեցին երթ իրականացնել Սայաթ-Նովա, Նալբանդյան փողոցներով դեպի Կառավարության շենք, ինչից հետո կրկին կվերադառնան Բաղրամյան պողոտա: