Լոռեցյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվեց եւ կարճ ժամանակ անց հետաձգվեց ԿԳՄՍ նախկին փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:
Այսօրվա նիստին պետք է հետազոտվեին գործում առկա ապացույցները:
Պաշտպաններից մեկը, սակայն, միջնորդեց հետաձգել նիստը այլ դատական նիստով ծանրաբեռնված լինելու պատճառով:
Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը, եւ հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց ապրիլի 8-ին:
Նշենք, որ Գևորգ Լոռեցյանն արդեն մեկ տարուց ավելի է՝ կալանքի տակ է, մեղադրվում է «Լուառ» և «Էլիտ Սպորտ» առևտրային կազմակերպությունների սեփականատեր և գործադիր տնօրեն Հրաչիկ Քանանյանից 2 մլն դրամ կաշառք պահանջելու մեջ։ Էդուարդ Հովհաննիսյանը, որը փոխնախարարին սպասարկող վարորդն է եղել, մեղադրվում է Լոռեցյանին օժանդակելու, իսկ մյուս ամբաստանյալը՝ Հրաչիկ Քանանյանը, կաշառք տալու մեջ: