Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մարտի 11-ին եւ 12-ին հեռախոսազրույցներ է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Քննարկվել են 2020թ. նոյեմբերի 9-ի և 2021թ. հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարություններում Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման գործնական ասպեկտները։ Գոհունակությամբ ընդգծվել է, որ կրակի դադարեցման ռեժիմը պահպանվում է, տարածաշրջանում իրավիճակը հիմնականում կայուն եւ հանգիստ է։ Իլհամ Ալիեւը եւ Նիկոլ Փաշինյանը բարձր են գնահատել Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղակայված ռուս խաղաղապահների գործունեությունը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ անդրադարձել են նաեւ տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման հարցերին Հարավային Կովկասում։ Այս առումով դրական է գնահատվել փոխվարչապետների խմբի աշխատանքը։