«Լուսավոր Հայաստանը» ընտրություններին մասնակցելու է ցանկացած ընտրակարգով և հաղթելու է. Գորգիսյան
Մենք ենք բերել օր առաջ ընտրություններ անցկացնելու օրակարգը, և կարևոր է դրանք որևէ կերպ չհետաձգելը: Խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը:
Գորգիսյանն ասաց, որ եթե իշխանությունը Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարի, «Լուսավոր Հայաստան»-ը, միևնույն է, մասնակցելու է ընտրություններին:
«Կարևոր է ընտրությունների լեգիտիմությունը, կարևոր է, որ դրանով թոթափվի այն լարվածությունը, որ այսօր կա, և դրա համար ենք պնդում, որ այսօր խաղի կանոնները փոխել պետք չէ: Մենք արդար խաղի կանոնների մասին ենք խոսում: Եթե քաղաքական մեծամասնությունը հակված է գործելու անարդար՝ իր խաղի կանոններով, հարմարեցնելու ամեն ինչ իրեն, դա առաջին հերթին վնասելու է ընտրական պրոցեսին, վնասելու է ընտրությունների լեգիտիմությանը, վնասելու է լարվածության թոթափմանը ընտրություններից հետո և ստեղծելու է պատրվակներ և հնարավորություններ՝ ընտրություններից հետո կրկին լարված պրոցեսներ իրականացնելու Հայաստանի Հանրապետությունում: Եթե մեզ չլսեն, մասնակցելու ենք ընտրություններին ցանկացած ընտրակարգով, և «Լուսավոր Հայաստան»-ը պատրաստվում է հաղթել»:
Հիշեցնենք, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեմ է Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու նախագծին: Նրանք պնդում են, որ խաղի ընթացքում խաղի կանոնները փոխել պետք չէ: