Մայրաքաղաքում և 5 մարզերում էլեկտրաէներգիայի մի քանի ժամյա անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Պետական եկամուտների Կոմիտե, Ֆիրդուսի սեփական տներ, Հանրապետության փ. 32, 49 շենքեր, Տիգրան Մեծի պող. 1-15 շենքեր, Խանջյան նրբ. 5-10 սեփական տներ, Ֆիրդուսի սեփական տներ մասնակի, Ամիրյան փ. 20-28 շենքեր և 76-80 սեփական տներ, Բուզանդի փ. 85-107 սեփական տներ, Խորենացի փ. 2, 4, 7, 9 շենքեր, Մաշտոցի պող. 14 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Նոր Նորքի 1-ին զանգ.՝ Նանսենի փ. 6, Նանսենի 1-ին նրբանցք 4, 5, 6, 8 շենքեր, Գայի պող. 2, 4, 6 շենքեր, Լվովյան փ. 1, 3, 3/1, 5, 10 շենքեր, Նոր Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 5 շենք, Նոր Նորք 8-րդ զանգ.՝ Մինսկի փ. 22, 24, 26, 29, 30, 31, 34 շենքեր, թիվ 62 և 165 դպրոցներ, թիվ 242 և 251 մսուր-մանկապարտեզներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Նոր Խարբերդ 7-14, 12-23, 23-26, 24-26, 24-31 փողոցներ, Նոր Խարբերդ փողոցներ, Դավթաշեն 1, 2, 9, 10 փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արշակունյաց պող․ 51, 53, Ս․Զորավարի փ․ 44, 46 շենքեր, Մանանդյան փ․ 1, 1Ա, 1/2, 3 շենքեր, Մայիսի 9-ի փ․ 15 շենք, Նիզամի փ․ 1, 55 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Ադոնցի փ. 9, 15 շենքեր, Ազատության պող. 7, 7ա շենքեր, Կիևյան փ. 14/3, 18 շենքեր, Շրջանցիկ Թունել սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մանկական Քաղաք սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:00-13:00 Ավան՝ Նարեկացի թաղ. 31, 32, 33, 37, 44 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:00-14:00 Կարբի գյուղ,
10:00-12:00 Դարակերտ գյուղ մասնակի,
10:00-14:00 Խաչփառ գյուղ մասնակի,
10:30-16:00 Կանաչուտ գյուղ մասնակի,
11:00-17:00 Խարբերդ գյուղ մասնակի,
10։00-15։00 Ագարակաձոր գյուղ մասնակի,
10։00-16։00 Վայք քաղաք Շահումյան, Մայիսյան, Ազատության փողոցներ, Ջերմուկի խճուղի մասնակի,
11:00-15:00 Եղեգնաձոր քաղաք` Ավագյան և Բաղրամյան փողոցներ մասնակի,
11։00-17։00 Կապուտան, Կամարիս, Գեղաշեն, Նոր-Գյուղ գյուղեր մասնակի, Ջրվեժ՝ Մայակ, թաղամաս մասնակի, Ջրվեժ և Ձորաղբյուրի ամառանուցներ, Ջրվեժ և Ձորաղբյուր գյուղեր մասնակի,