Լարված իրավիճակ ՊՆ-ում. անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փորձեցին մտնել նախարարություն
Անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատներն արդեն շուրջ 30 ժամ է՝ շարունակում են շրջափակման մեջ պահել պաշտպանության նախարարության շենքը:
Քիչ առաջ լարված իրավիճակ ստեղծվեց զինվորների հարազատների և ոստիկանների միջև: Հարազատները փորձում էին մուտք գործել ՊՆ շենք, կոտրել նախարարության դարպասները, սակայն ոստիկանական ուժերը կանխեցին հարազատների գործողությունները:
Նշենք, որ անհետ կորածների ծնողները պահանջում են հանդիպում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանի հետ: Ծնողները պահանջում են իրենց որդիների մասին ՊՆ-ի ունեցած ամբողջ ինֆորմացիան փոխանցել իրենց: Հավելենք, որ լրագրողներին թույլ չեն տվել նկարահանել ոստիկանապետի և ծնողների խոսակցությունը: Ղազարյանը ծնողների հետ բանակցություններից հետո մուտք գործեց ՊՆ շենք:
Վաղ առավոտից էլ շիրակցի գերիների հարազատները փակել են մարզ տանող բոլոր ճանապարհները՝ Երևան-Գյումրի ճանապարհի Հոռոմի հատվածը, ինչպես նաև՝ Ջաջուռի և Աշոցքի ճանապարհները: Փակ է նաեւ երկաթգիծը:
Իրավիճակը լարվեց երեկվանից, երբ «Էրեբունի» օդանավակայանում գերիների խմբին սպասող ծնողներին հայտնեցին, որ Բաքվից դատարկ ինքնաթիռ է ժամանել: