Երևանի քաղաքապետարանում ներդրվում է սոցիալական պաշտպանության նոր համակարգ (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքապետարանում ներդրվում է սոցիալական պաշտպանության նոր համակարգ: Այս մասին տեղեկացնում է Երեւանի քաղաքապետարանը։
Երևանի քաղաքապետարանը սոցիալական պաշտպանության ոլորտի բարեփոխումների շրջանակում մեկնարկել է «Սոցիալական աշխատանք» մասնագիտության հատուկ ուսուցման դասընթացները:
Նպատակն է բարձրացնել ոլորտի աշխատակիցների մասնագիտական հմտություններն ու նպաստել «Սոցիալական աշխատող» ինստիտուտի զարգացմանը:
Վարչական շրջաններում նախատեսվում է 60 սոցիալական աշխատողների հաստիքներ ունենալ։ Այս մասին տեղեկացնում է Երեխաներ եւ սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Լուսինե Հովհաննիսյանը եւ նշում, որ դրա համար են կազմակերպվում դասընթացները։
«Սոցիալական աշխատողի ինստիտուտը չափազանց կարեւոր է։ Վերջին տարիներին աշխարհում փորձը ցույց է տվել, որ հենց այդ մարդկանց շնորհիվ է հնարավոր եղել լուծել բազմաթիվ ընտանիքների խնդիրը»,- ասել է ԱՄՆ ՄԶԳ ժողովրդավարության եւ կառավարման բաժնի տնօրեն Ադամ Ստեֆանը։