Վահագն Ալեքսանյանը պարզաբանեց՝ ինչու է «Իմ քայլից» դուրս եկած պատգամավորին ուսապարկի հետ համեմատել
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն իր առաջին աշխատանքային օրը ԱԺ-ում բավական բուռն սկսեց. լրագրողներն այսօր նրանից պարզաբանում խնդրեցին «ուսապարկերի» վերաբերյալ նրա աղմուկ բարձրացրած հայտարարության կապակցությամբ:
«Այս հարցը շատ է շահարկվում, ուստի ուզում եմ մեկընդմիշտ փակել այդ թեման. իմ գրոտեսկային համեմատությունը վերաբերել է մի պատգամավորի, ով դավաճանել է իր քաղաքական թիմին, ով դավաճանել է իր ընտրողներին, ովքեր իրեն ձայն էին տվել՝ լինելու նեցուկ այս քաղաքական թիմին: Եվ եթե ես դավաճանեմ իմ քաղաքական թիմին ու այն ընտրողներին, ովքեր ինձ ձայն են տվել եւ բերել ԱԺ, կարծում եմ՝ նման գրոտեսկային համեմատությունը տեղին կլինի նաեւ իմ նկատմամբ ու ցանկացածի նկատմամբ»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք՝ Վահագն Ալեքսանյանը, հունվարի 9-ին անդրադառնալով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի՝ խմբակցությունից դուրս գալու, բայց մանդատը վայր չդնելու փաստին, իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր.
«Եթե իր հետ նույն ընտրատարածքում նույն քվեաթերթիկի վրա գրված լիներ «Նիկոլի ուսապարկ», ինքը վստահաբար մեկ հորիզոնական ցածր տեղ կզբաղեցներ»: