Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն Երևանի և 6 մարզերի մի շարք հասցեներում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Թումանյան փ. 1, Խանջյան փ. 33, 35 շենքեր, Հանրապետության փ. 76, 78 շենքեր, Լեոյի փ. 20-101 սեփական տներ, Կոնդի փ. 53-99 սեփական տներ, Նալբանդյան փ. 7, 9 շենքեր, Պուշկինի փ. 1, 3 շենքեր, Աբովյան փ. 1, 4/3, 4/6 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Հ․Հովհաննիսյան փողոցի սեփական տներ, Շիրակի փ․ 1, 2, 3 օբյեկտներ, Շիրակի փ․ 20, 22, Արտաշիսյան փ․ 86, 88, 88ա շենքեր, Հ․Հովհաննիսյան փ․ 119 շենք, Մարկվարտի փողոցի սեփական տներ, Ներքին Չարբախ 3, 5, 6, 7 12, 15 սեփական տներ, Ներքին Չարբախ 12 փողոցի 3-րդ նրբանցքի սեփական տներ, Ներքին Չարբախ 15 փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Լվովյան փ. 2, 13, 14/1, 15, 17 շենքեր, Նանսենի փ. 16,16/1, 18/1, 18, 20 շենքեր, թիվ 134 դպրոց, Նոր Նորքի ոստիկանության բաժանմունքի շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ա․Սարգսյան, Միրաքյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Կոմիտասի պող․ 2 շենք, Ադոնցի փ․ 17 շենք,
10:00-16:00 Արալեզ և Գոռավան գյուղեր մասնակի, Արարատ քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիայի բանավան մասնակի,
10:30-14:30 Հովտաշեն գյուղ մասնակի,
10:30-16:00 Դեղձուտ գյուղ մասնակի,
10:00-15:00 Գլաձոր, Վերնաշեն, Մալիշկա գյուղեր, Եղեգնաձոր քաղաք՝ Ալավերդյան, Անդրանիկի, Զորավար Վարդանի, Կամոյի, Կիրովի, Միկոյան, Մոմիկի, Չալաբյան, Սևակի, Թելավի, Խորենացի, Գլաձորյան, 26 Կոմիսարների, Առաքելյան, Ավագյան, Բաղդասարյան, Թամանցիների, Մաշտոցի, Մշեցու, Մուրացան, Վայքի, Չարենցի, Սյունիքի, Համբարձումյան, Այգեձորի, Պռոշյան փողոցներ մասնակի, Նորավան թաղամաս մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-15:30 Գողթանիկ և Գետափ գյուղեր մասնակի,
10:00-16:00 Վայք քաղաք՝ Ջերմուկի խճուղի մասնակի,
10։00-16։30 Նոր Գեղի համայնք մասնակի, Նոր թաղամաս, Մուշ 99, Պ/Կ-4, էլեն Ա․Կ, Նոր Հաճն համայնք մասնակի, “Դայմոնդ” ՍՊԸ, Ս․ Ջուլֆյան թաղամաս, Նոր Արտամետ համայնք մասնակի Պ/Կ-3, “Սառնարան-1”, “Տիգարբո”, “Ս․ Մարտիրոսյան”, “Օզեմ”, “Հ․ Խաչատրյան”, “ Հ․ Ավագյան”, “Էսենդ” ՍՊԸ-ներ, “Կլուպիչնայա պոլյանա”, “Տ․ Դադայան”, “ՔԷյԷնդ Ջի Գրուպ”, “Ս․ Ղազարյան” ընկերություններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։30-16։00 Եղվարդ, Զորավան, Արագյուղ, Սարալանջ, Բուժական համայնքներ, Անտառտնտեսություն թաղամաս և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16։30 Բյուրեղավան համայնք՝ 12, 13, 14, 15, 16, 49 շենքեր, Զովունի համայնք՝ 33, 35, 36, 37 փողոցներ,
11:00-17:00 Ջրվեժ՝ Մայակ թաղամաս մասնակի, Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի,Գեղաշեն, Նոր գյուղ գյուղեր մասնակի,
11:00-17:00 Եղեգնուտ, Դեբեդ, Ձորագյուղ և Ձորագետավան գյուղեր, Մարց, Քարինջ, Լորուտ, Շամուտ, Աթան և Ահնիձոր գյուղեր,
11:00-17:00 Անիի տարածաշրջան` Բագրավան գյուղ, Ախուրյանի ջրամբար, Ջրափիի և Խարկովի սահմանապահ ուղեկալներ, Արագածոտնի մարզի Նոր Արթիկ գյուղ,