Դուք ձեզ միշտ համեմատել եք նախկինների հետ, չեք դարձել ավելի լավը. Անի Սամսոնյան
«Լինել նախապատերազմյան վիճակում նշանակում է պատրաստել պետական ապարատը պատերազմի, պատրաստել համայնքները պատերազմի, պատրաստել քաղաքական դաշտը պատերազմի, քաղաքացիական դաշտը պատերազմի և ժողովրդին»,- այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց ԼՀԿ պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
Սամսոնյանի կարծիքով՝ իշխանությունների խնդիրն այն է, որ նրանք 2020 թվականին չդարձան ավելի լավ իշխանություն, և վարչապետը չդարձավ ավելի լավ ղեկավար, քան 2019 թվականին:
«Դուք ձեզ միշտ համեմատել եք նախկինների հետ, զբաղվել եք ինքնախաբեությամբ՝ որպես սրտի մխիթարանք, և չեք դարձել ավելի լավը։ Սա է պատճառը, որ մենք այլևս ձեզ հետ որևէ հույս չենք կապում: Զարմանալի է՝ դուք ուրախանում եք, որ ձեզ կարող են համեմատել միայն նախկինների հետ նախկինների նկատմամբ ատելությամբ լցված մարդիկ և դրանով միայն ձեզ գնահատեն»,- ասաց պատգամավորը:
Սամսոնյանը հավելեց՝ Հայաստանը իշխանությունների հետ ապագա չունի, բայց առանց նրանց հաստատ կունենա. «Դուք պետք է հեռանաք՝ ձեզ հետ տանելով սևն ու սպիտակը, կեղծը և սուտը, քաղաքացիական ատելությունը և մեր բոլոր անհաջողությունները»: