2 քաղաքացի ձեռքերը ձեռնաշղթաներով կապել էին Կառավարության դարպասներից. նրանք բերման են ենթարկվել
ՀՀ կառավարության դիմաց քիչ առաջ «Ազատագրում» շարժման անդամները ակցիա են արել՝ ձեռքերը ձեռնաշղթաներով ամրացնելով Կառավարության դարպասներից ու հավելյալ սոսնձելով:
«Նենց ենք արել, որ Նիկոլ Փաշինյանը մաքսիմալ դժվարությամբ մուտք գործի Կառավարության շենք։ Էս շենքը իրեն չի պատկանում, ոչ էլ պետությունն է իրենը»,- ասաց շարժման անդամներից մեկը:
ՀՀ ոստիկաններին դժվարությամբ հաջողվեց ազատել ակցիայի մասնակիցների ձեռքերը ձեռնաշղթաներից և բերման ենթարկել: Այս պահին Կառավարության մուտքի դարպասները հսկվում են ոստիկանների կողմից: