Գագիկ Ջհանգիրյանը եւ բարձրագույն դատական խորհրդի անդամները աշխատանքային այցով եղել են վերաքննիչ վարչական դատարանում
Այսօր՝ ապրիլի 26-ին, ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանը եւ բարձրագույն դատական խորհրդի անդամները աշխատանքային այց են իրականացրել ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարան: Տեղեկացնում է բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը։
Խորհրդի անդամները նախ ծանոթացել են դատավորների, աշխատակազմի, գրասենյակի աշխատանքային պայմաններին, եղել Վերաքննիչ վարչական դատարանի շենքում տեղակայված դատարանների արխիվում:
Դատավորների հետ խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են վարչական արդարադատության արդյունավետության բարձրացման կառուցակարգերն ու հնարավորությունները, նաև դատավորների կենսաթոշակին և ծանրաբեռնվածությանը վերաբերող հարցեր:
Վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավորները Բարձրագույն դատական խորհրդին ներկայացրել են ոլորտում առկա հիմնախնդիրները, ներկայացրել դրանց լուծման հնարավոր ուղիները: