Պուտինն ու Մակրոնը պայմանավորվել են ԼՂ հարցով հանդես գալ կոնկրետ նախաձեռնություններով
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պայմանավորվել են հանդես գալ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կայունացման նպատակով «կոնկրետ նախաձեռնություններով»: Այս մասին հայտարարել է Ելիսեյան պալատի մամուլի ծառայությունը՝ նշելով, որ նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել:
Մակրոնն ընդգծել է գերիների, պատանդ պահվող անձանց և մշակութային ժառանգության պահպանման հարցերում կոնկրետ առաջընթացի հասնելու անհրաժեշտությունը:
«Երկու նախագահները պայմանավորվել են վերականգնել ջանքերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում իրավիճակի տևական կարգավորման հասնելու գործում: Առաջիկա օրերին այդ ուղղությամբ կլինեն կոնկրետ նախաձեռնություններ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: