Արդեն տեղեկացրել ենք, որ ՀՀ փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանն այսօր խոսելով սպանված գնդապետ Արթուր Վանոյանի մասին՝ Հունան Պողոսյանը նկատեց, որ Վանոյանը համակարգում աշխատել է երկար տարիներ ու ցավակցեց ընտանիքին կորստի համար. «Մեր՝ այդ թվում իմ մարտական ընկերն էր, լավագույններից մեկը»,-ասաց նա:
Հուլիսի 17-ին ծառայության վայրում, ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհվեց ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային գնդի հրամանատարի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Արթուր Վանոյանը ծնվել է 1967 թվականին: Ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան և ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիան: Ծառայությունը ոստիկանության մարմիններում սկսել է 1995 թվականին՝ անցնելով օպերլիազորից ՊՊԾ գնդի հրամանատարի տեխնիկայի գծով տեղակալի ծառայողական ուղին: Գերազանց ծառայության համար արժանացել է երկու տասնյակ խրախուսանքների: Ամուսնացած էր, ունի երեք երեխա: Արթուր Վանոյանի՝ հրաշալի մարդու, հոր, ընկերոջ, պատվախնդիր սպայի
Ներկայացնում ենք սպանված ոստիկանի լուսանկարը: