«Սասնա Ծռեր» խմբավորման անդամներից 18-ի անունները հայտնի են (լուսանկարներ)
20/07/2016 schedule00:28
Արդեն երեք օր է՝ «Սասնա ծռեր» խմբավորումը շարունակում է իր հսկողության տակ պահել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքը՝ պատանդ պահելով ոստիկանության բարձրաստիճան պաշտոնյաների: Armtimes.com-ին հաջողվեց պարզել խմբավորման անդամներից 18-ի անունները, որոնցից 17-ն այժմ գտնվում են գրավված տարածքում: Նրանք են՝ Պավլիկ Մանուկյան, Վարուժան Ավետիսյան, Տիգրան Մանուկյան, Գագիկ Եղիազարյան, Արեգ Կյուրեղյան, Արմեն Բիլյան, Էդվարդ Գրիգորյան, Արայիկ Խանդոյան, Արմեն Լամբարյան, Հովհաննես Հարությունյան, ազատամարտիկ Դեդ, Մխիթար Ավետիսյան, Սերգեյ Կյուրեղյան, Աշոտ Պետրոսյան, Հովհաննես (ազգանունը հայտնի չէ), Արամ Մանուկյան (լուսանկարը չկա), իսկ վիրավոր է Թաթուլ Թամրազյանը:
«Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Վարուժան Ավետիսյանի կինը՝ Լուսինեն, Armtimes.com-ի հետ զրույցում նշեց, որ ինքն իրավունք չունի որեւէ բան ասել ՊՊԾ գնդի տարածքի գրավման վերաբերյալ: Պավլիկ Մանուկյանի եղբայրը՝ Վարդան Մանուկյանն էլ մեր զրույցում ասաց, որ Պավլիկ Մանուկյանը Երեւանում վարձով էր բնակվում: «Երեւանում ընտանիքի՝ կնոջ, դստեր եւ որդու հետ էր ապրում արդեն 6 տարի:18 տարի Ղարաբաղում են ապրել: Ինքը նախապատրաստվում էր գնալ Ղարաբաղ, իր մանկության երազանքն է եղել: Ես իր հակապատկերն եմ, բայց ինքն ամբողջ կյանքում երազել է ազատ անկախ Հայաստանի մասին: Դեռ ինձ էլ համոզում էր հետը տանել Ղարաբաղ»,- ասաց Վարդան Մանուկյանը՝ նշելով, որ ՊՊԾ գունդը գրավելու՝ եղբոր մտադրության մասին տեղյակ չի եղել: Նշենք, որ Պավլիկ Մանուկյանի մյուս եղբայրը՝ Թաթուլն այժմ կալանավորված է, մի քույրը 34 տարեկան հասակում մահացել է, իսկ մյուս քույրը բնակվում է Կոտաքի մարզի Բուժական գյուղում:
Պավլիկ Մանուկյան
Ազատամարտիկ, մասնակցել է ԼՂՀ ինքնապաշտպանական մարտերին: Վերջին տարիներին զբաղվում է հասարակական-քաղաքական ակտիվ գործունեությամբ: 2015 թվականի հունվարի 31-ին Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհի Բերձորի հատվածում Արցախի Հանրապետության ոստիկանության, դիմակավորված հատուկ ջոկատայինների ու քաղաքացիական հագուստով անձանց կողմից հարձակման է ենթարկվել: Հանդիսանում է «Հիմնադիր խորհրդարանի» պատգամավոր, «Նոր Հայաստան» շարժման եւ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ:Վարուժան Ավետիսյան
«Հիմնադիր խորհրդարանի» փոխնախագահ, «Նոր Հայաստան» շարժման գաղափարակիր եւ «Սասնա Ծռեր» խմբավորման անդամ, պահեստազորի գնդապետ, իրավաբան: Ամուսնացած է, ունի մեկ տղա եւ մեկ աղջիկ:Տիգրան Մանուկյան
«Նոր Հայաստան» շարժման  եւ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ:
Գագիկ Եղիազարյան
«Նոր Հայաստան» շարժման անդամ, «Հիմնադիր խորհրդարանի» պատգամավոր եւ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ, ճարտարագետ-շինարար:Արեգ Կյուրեղյան
«Նոր Հայաստան» շարժման եւ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ: Արեգ Կյուրեղյանը քաղբանտարկյալ Հայկ Կյուրեղյանի եղբայրն է: Վերջինս ի նշան բողոքի Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց, երբ քննվում էր Շանթ Հարությունյանի եւ ընկերների գործը, օդամղիչ ատրճանակից կրակոցներ է արձակել ոստիկանների ուղղությամբ:Սերգեյ Կյուրեղյան