Ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը վաղն ազատ կարձակվի
Խարդախության համար վեց տարվա ազատազրկման դատապարտված, ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը վաղը «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից ազատ կարձակվի:
Այս մասին մեր զրույցում ասաց նրա պաշտպան Արաքս Մելքոնյանը. «Օրվա առաջին կեսին, Վոլոդյա Ավետիսյանը պետք է օրենքով ազատ արձակվի»,- ասաց նա: Մելքոնյանի փոխանցմամբ՝ վաղը` ժամը 11:00-ից, Վոլոդյա Ավետիսյանի ընկերները կլինեն «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի մոտ:
Ըստ պաշտպանի՝ անկախ դատարանի որոշումից՝ Վոլոդյա Ավետիսյանը վաղը ազատ է արձակվելու՝ 2013 թ. կիրառված համաներման հետեւանքով պատժաչափը կրճատվելու արդյունքում: