Վանաձորում վերելակի հորանն ընկած աղջիկը կայուն ծանր վիճակում է
Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Աղայան փողոցի թիվ 74/1 շենքի վերելակի հորանն ընկած 14-ամյա աղջիկը կայուն ծանր վիճակում է: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանը: Նա նշեց, որ երեխային վիրահատություն է սպասվում:
«Կայուն ծանր վիճակում է: Երբ կորոշվի, երեխան պատրաստ լինի, կվիրահատվի»,- ասաց նա:
Երեկ՝ մայիսի 30-ին՝ ժամը 18:37-ին, վերելակի հորանն ընկնեկու արդյունքում Լ. Զ.-ն ստացել է ազդրերի փակ կոտրվածք՝ տեղաշարժով, գանգուղեղի սալջարդ՝ թեթեւ աստիճանի, միջին-ծանր աստիճանի տրավմատիկ շոկ, քթի կոտրվածք: Հավանական է ողնաշարի վնասվածք: Նա նախ տեղափոխվել է Վանաձորի բժշկական կենտրոն, ապա Երեւան:
Դեպքի ժամանակ վերելակում Լ. Զ.-ի հետ է եղել 14-ամյա Վ. Ա.-ն: Նա միայն ձեռքն է վնասել, կար են դրել, եւ գնացել է տուն: