Արթուր Սաքունցին սպանել սպառնացողը ինքնաջնջվե՞լ է ֆեյսբուքից
Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր Սաքունցին սպանել սպառնացող ֆեյսբուքյան օգտատերը ջնջել է ֆեյսբուքյան իր էջը: Սրա մասին տեղեկանում ենք Արթուր Սաքունից ֆեյսբուքյան էջից, որտեղ նա գրել է.
«Ուղղակի ունիկալ է..սպանելու սպառնացողը հեռացրեց սեփական նախաձեռնությամբ իր գրած սպառնալիքը` գլխավոր դատախազությանն ուղարկված հաղորդումից եւ ԶԼՄ -երով այդ մասին տեղեկատվության տարածումից հետո...
Բա դա չեք, արա...բա այդքան «դուխով տղերք եք, հա», որ քիչ է սեփական դեմքով չեք համարձակվում երեւալ, նաեւ թաքնվում եք առնետների նման..
Narek Malyan, տեղյակ եք, թե ինչու հեռացվեց սպանելու սպառնալիքի մասին գրառումը...»:
Հիշեցնենք, որ կեղծ ֆեյսբուքյան էջով օգտատերը, ով ներկայանում էր որպես Աշոտ Ավանեսյան, հրապարակավ սպառնացել էր սպանել իրավապաշտպան Սաքունցին: «Սաքունց, ես քեզ սպանելու եմ.... Ամեն վայրկյան սպասիր ինձ: Ես հետեւից կրակողներից չեմ: Կրակելու եմ դեմից, 2-3 մետրից, 9 մմ տրամաչափի փամփուշտով։ Սպասիր ինձ Սաքունց»,- գրել էր օգտատերը:
Դեպքի առիթով իրավապաշտպանը դիմել է ոստիկանություն եւ ՀՀ դատախազություն, սակայ դեռ ոչ մի տեղեկություն օգտատերի մասին չկա: