Мнацаканян Time. Նվեր Մնացականյանը Հ1-ից ավելի անկախ լրատվամիջոցում է աշխատանք գտել. վիդեո
2016 թվականի նոյեմբերին Հանրային հեռուստաընկերությունում լրատվական բաժնում տեղի ունեցած ղեկավար կազմի փոփոխություններից հետո որոշ աշխատակիցներ գործազուրկ էին դարձել: Մասնավորապես, երբ հ/ը-ի լրատվական ծրագրի՝ «Առաջին լրատվականի» (այժմ՝ «Օրակարգ») տնօրենի պաշտոնում Գեւորգ Ալթունյանին փոխարինեց Հարություն Հարությունյանը, աշխատանքից հեռացվեց  «Առաջին լրատվական» ծրագրի հաղորդավար Նվեր Մնացականյանը:
«Առաջին ալիքից» դուրս գալուց հետո Նվեր Մնացականյանը մի քանի ամիս չէր երեւում մեդիա դաշտում: Ինչպես armtimes.com-ի հետ զրույցում հաստատեց Մնացականյանը, նա սկսել է համագործակցել rusarminfo.ru լրատվական կայքի հետ:
- Պարոն Մնացականյան, Ձեր ֆեյսբուքյան էջում լրատվական նյութերի հրապարակումներ եք անում, որոնց հեղինակը դուք եք: Հ1-ից դուրս գալուց հետո նոր աշխատա՞նք եք գտել:
- Ես համագործակցում եմ rusarminfo.ru կայքի հետ՝ իրենց առաջարկով: Իրենք առաջարկել են սյունակ գլխավորել, ես էլ անում եմ: Արդեն երրորդ թողարկումն եմ տալու: Այն հայերեն եւ ռուսերեն տեղեկություններ է հրապարակում:
- Հեռուստատեսությունից հետո կայքային աշխատանքի անցնելը հե՞շտ էր:
- Շատ ավելի լավ անցա այս աշխատանքին: Այն, ինչ անում եմ այստեղ, ինձ ավելի լավ եմ զգում, քան՝ հեռուստատեսությունում:
-Իսկ լրատվամիջոցը ի՞նչ ուղղվածություն ունի:
- Չեմ կարող ասել, դե կայքերի ուղղվածություններն ինչպիսի՞ն են լինում, կայքերը պետք է ուղղվածություն ունենա՞ն, ինֆորմացիոն կայք է:
- Իշխանակա՞ն է, թե՞ ընդդիմադիր:
- Ի՞նչ իմանում՝ իշխանական է, թե ընդդիմադիր, էդ ո՞վ ա որոշում եւ ի՞նչ բանաձեւով:
- Եթե չեմ սխալվում,  Հ1-ը պետականամետ է, rusarminfo.ru-ն ինչպիսի՞ն է:
- Չես սխալվում, բայց կայքը Հ1-ի հետ ինչպե՞ս ես համեմատում:
- Սա ավելի՞ ազատ է ու անկախ, քան՝ Հ1-ը:
- Ենթադրում եմ, հա:
Նշենք, որ Նվեր Մնացականյանը rusarminfo.ru կայքում իր հրապարակումները ներկայացնում է Мнацаканян Time խորագրով: Ի դեպ, կայքի խմբագրությունը գտնվում է Մոսկվայում: