Այս սառը եղանակից չտխրեք, վաղվանից տաք հոսանքներ կգան, +35 կլինի. Գագիկ Սուրենյան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հիդրոմետ ծառայության օդերեւութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է սառը եղանակին՝ նշելով, որ այն կչեզոքանա հարավից ակտիվ տաք հոսանքների ներթափանցմամբ:
Գագիկ Սուրենյանը մասնավորապես գրել է. «Ժողովուրդ ջան այս սառը եղանակից չտխրեք, հունիսի 17-20-ին հարավից ակտիվ տաք հոսանքներ են ներթափանցելու, օդի ջերմաստիճանը այսօրվա նկատմամբ բոլոր մարզերում բարձրանալու է 5-6 աստիճանով, արդեն հունիսի 20-ին Երեւանում կունենանք +35 աստիճան տաքություն»։