Առողջապահության նախկին փոխնախարարը մատը ինչ պաշտոնի վրա դնում է`ստանում է
ՀՀ առողջապահության նախկին փոխնախարար, Երեւանի «Նորք» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրեն Գագիկ Միրիջանյանը երեկ նշանակվել է քաղաքի մեկ այլ` «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Վերջինիս ղեկավար, ՀՀ գլխավոր հոգեբույժ Սամվել Թորոսյանն անցել է կենսաթոշակի: Տեղեկությունը, մեր հարցմանն ի պատասխան, հաստատեց առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը: Նա հավելեց, որ երկու հաստատություններում էլ օրենքով սահմանված կարգով կհայտարարվի տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթ:
«Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրենի պաշտոնում Գագիկ Միրիջանյանի նշանակումը չափազանց ուշագրավ է: Որպես «Նորք»-ի տնօրեն` նա սկսել էր աշխատել ընդամենը մի քանի ամիս առաջ: Ընդ որում, այդ պաշտոնը նրան բաժին էր հասել ամեն գնով:
Ավելի վաղ անդրադարձել ենք, որ անցյալ տարվա սեպտեմբերին անցկացվել էր «Նորք» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթ: Հաղթող էր ճանաչվել մինչ այդ տնօրենի պաշտոնակատար նշանակված Վաղինակ Հովհաննիսյանը: Հետո, սակայն, այդ մրցույթի արդյունքները չեղյալ էին հայտարարվել, իսկ նոր մրցույթում հաղթել էր արդեն փոխնախարարի պաշտոնից ազատված Գագիկ Միրիջանյանը:
Այժմ, փաստորեն, նրա համար գրավիչ մեկ այլ պաշտոն է առաջացել, եւ նման գնով ձեռք բերած պաշտոնը նախկին փոխնախարարը նորով է փոխարինելու: Թերեւս, ավելորդ է անգամ մտածել, որ հնարավոր է նա չընտրվի «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար հայտարարվելիք մրցույթում: