Հոսանքազրկումներ կլինեն Երևանում ու մի քանի մարզերում. ՀԷՑ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հունիսի 27-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Արեշ 8փ. 45-86; 15փ. 17-43; 19փ. 24-32; 22փ. 13-64; 24փ. 31-54; 25փ. 1-31; 26փ. 36, 38, 77-106; 27փ. 1-35; 28փ. 18-45; 29փ. 1-25; 30փ. 25-48; 34փ. 34-84, 69-108; 35փ. 4-33; 36փ. 27-58; 37փ. 1-34; 41փ. 1-15; 43փ. 1-33; 45փ. 1-78, 6-40 սեփական տները, Արեշ 12փ. 99, 99/1; 14փ. 38Ա շենքերը, Էրեբունի փ. 14 շենքը; 22 շենքի 1-45 բնակարանները և 24, 26 շենքերը, Ավանեսովի 1փ. 7, 18, 20, 22, 24, 26; 2փ. 4, 6, 8, 8/1 շենքերը, Խաղաղ Դոնի փ. 4 շենքը, Դիմիտրով 1-ին նրբ. 10-15, Դիմիտրով 3, 4, 5 նրբանցքների 19-41 սեփական տները, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները և 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները; 2-րդ նրբ. 1, 3, 4-40, 49Ա 24, 33-43 սեփական տները, Մուրացան փ. 4-36, Նեկրասովի փ. 3-33, Սուվորովի փ. 9-33 սեփական տները, Ս.Դավիթի փ. 13 շենքը և 25-43 սեփական տները, Գորվետկա 4, Խորենացի փ. 58, 60 սեփական տները և 72 շենքի 1 մուտքը, Խորենացի 2-րդ նրբ. 96, Չելյուսկինցիների փ. 1-58 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 24, 37 շենքերը, Դիմիտրովի նրբ. 1-40 սեփական տները, Մուշականի ամառանոցները, Վարդաշեն 6փ. 68 շենքը, Հաղթանակի 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11 փողոցները, Բաշինջաղյան փ. 13, 15, 159, 159/1, 161, 163; 1-ին նրբ. 6, 8, 10, 12; 2-րդ նրբ. 6, 8, 10, 12 շենքերը, Շիրազի փ. 32, 36, 42 շենքերը,
10:30-16:30 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Գայի փ. 3, 5, 7, 7/1, Թոթովենցի փ. 11, 11/1, 11/2, Մոլդովական փ. 2, 4, 2/1, 2/3, 4/1, 4/2, 6, 6/1, 6/2, 8, 8/1, 10, 10/1 շենքերը, թիվ 103 մանկապարտեզը, թիվ 164 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները, Բակունցի 1-ին նրբ. 5 շենքը և հարակից հանրային բաժանորդները, Նորք-Մարաշ համայնքի՝ «Նորք» հոգեբուժական կենտրոնը, Գ.Հովսեփյան փ. 24/5 շենքը, Նար Դոս փ. 75 շենքի 1-ին մուտքը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-13:00 Մ.Ավետիսյան փ. 67, Սունդուկյան փ. 90, 98, Վ.Փափազյան փ. 13 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Մ.Ավետիսյան 2փ. 4, 4Ա, 11, 11Ա, 13, 13Ա; 3փ. 2 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Մ.Խորենացի փ. 43Ա, 43Բ, 45Ա, 45Բ շենքերը; 41/1շ. 1-5 մուտքերը; 47շ. 1-8 մուտքերը, Նար-Դոսի փ. 4 շենքի 2-րդ մուտքը,
11:00-17:00 Մ.Մելիքյան փ. 8, Ռուբինյանց փ. 3 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Ա.Խաչատրյան փ. 15 շենքի 2-րդ մուտքը; 17 շենքի 2-րդ մուտքը և հարակից հանրային բաժանորդները,
10:00-12:00 Մարմարաշեն, Արաքս և Ռանչպար գյուղերը մասնակի,
10:00-13:00 Մասիս քաղաքի 2-րդ, Կայարան և Նոր թաղամասերը մասնակի, Ռանչպար և Սիս գյուղերը մասնակի, Վեդի քաղաքի Կասյան փողոցը մասնակի,
10:00-14:00 Այգավան գյուղը մասնակի,
10:30-16:00 Մխչյան գյուղը մասնակի,
10:00-16:00 Արտաբույնք և Շատին գյուղերը մասնակի, Խնձորուտ, Նոր Ազնվաբերդ և Եղեգիս գյուղերը,
11։00-17։00 Առինջ գյուղի «Պարույր Սևակ» և «Խ․Աբովյան» թաղամասերը մասնակի, Արամուս գյուղի դպրոցի հարակից տարածքները և հանրային բաժանորդները,
10։00-14։00 Գեղամասար, Փոքր Մասրիկ, Նորակերտ, Ավազան գյուղերը, «Շիկավազ» և «Սիրան» ՍՊԸ-ները, հարակից հանրային բաժանորդները և արտադրական տարածքները,
10։30-15։30 Արծվանիստ գյուղի Կալեր և Գոլեր կոչվող թաղամասերը, Մարտունի քաղաքի հին Կինոյի շենքի թաղամասը, Վանքի թաղամասը, հարակից հանրային բաժանորդները և արտադրական տարածքները,
14։30-16։30 Խաչաղբյուր, Գեղաքար, Լուսակունք, Վանևան, Տորֆավան գյուղերը, «Գոգա-Սեդա» և «Հ․Խաչատրյան» ՍՊԸ-ները, Վարդենիսի Զինմասը, «Վիվասել ՄՏՍ», «ԱրմենՏել» ընկերությունների բջջային կայանները և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00- 16:00 Կալավան և Բարեպատ համայնքները,
11։00-17։00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան և Նոր Ախուրյան գյուղերը,
11։00-17։00 Ենոքավան, Խաշթառակ, Լուսահովիտ, Լուսաձոր, Դիտավան, Աչաջուր, Կայանավան, Վազաշեն, Այգեհովիտ, Սարիգյուղ, Բերքաբեր, Ծաղկավան, Կիրանց, Աճարկուտ գյուղերը, Գազի գրասենյակը, «Վիվասել ՄՏՍ», «ԱրմենՏել» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները: