Մոսկվայում գնդակահարել են 57-ամյա գործարար Վաչիկ Աբգարյանին. պատվիրված սպանությո՞ւն
Մոսկվայում գրասենյակի հարեւանությամբ գնդակահարել են 57-ամյա գործարար Վաչիկ Աբգարյանին: Այս մասին հաղորդում է Mash-ը: Գնդակը գործարարի կրծքին է դիպել:
Նրան հիվանդանոց են տեղափոխել, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել: 57-ամյա Վաչիկ Աբգարյանը ղեկավարում էր Մոսկվայի «Կապ-ստրոյ» շինարարական ընկերությունը:
Պաշտոնական որևէ մեկնաբանություն կատարվածի վերաբերյալ չի հնչել: Ամենայն հավանականությամբ, նշում են տեղական լրատվամիջոցները, դա պատվիրված սպանություն էր:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 19-ին "Братеево" առևտրային համալիրի գլխավոր տնօրեն Ալեկսանդր Բաղիրյանը եւս սպանվել էր Մոսկվայի իր գրասենյակի մոտ: