«Սասնա ծռերի» գործողություններն ահաբեկչություն էին. Դավիթ Շահնազարյան
«Այսօրվա միջոցառումը ցույց է տալիս, որ մեր հասարակությունը չի հանդուրժում եւ չի հանդուրժի զենքի ուժով քաղաքական հարցեր լուծելու որեւէ փորձ»,- այս մասին ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի տարածքում 2016 թվականի հուլիսյան իրադարձությունների ժամանակ զոհված երեք ոստիկանի հիշատակի միջոցառումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ նախկին պետ Դավիթ Շահնազարյանը:
Հարցին՝ ճի՞շտ էին անում իրավապահները, երբ գրոհ չէին կազմակերպում, երբ գունդը գրավված էր, Դավիթ Շահնազարյանն ասաց, որ դատելով արդյունքներից ավելի քան դրական արդյունք է եղել:
Armtimes.com-ի թղթակցի հարցին՝ «Սասնա ծռեր» խմբի գործողությունները ապստամբությո՞ւն եք համարում, թե՞ ահաբեկչություն, Դավիթ Շահնազարյանն այսպես պատասխանեց. «Ոչ, դա ահաբեկչություն է: Ես բազմիցս դա ասել եմ»:
Մեր թղթակցի այն դիտարկմանը, որ ահաբեկչության հոդվածով մեղադրանք չի առաջադրվել խմբի անդամներին, Շահնազարյանն այսպես արձագանքեց. «Դա արդեն դատախազության սխալն է»: ԱԱԾ նախկին պետն այլ հարցերի չցանկացավ պատասխանել: