Գյումրիում տղամարդը ընկել է 50-ամյակի կամուրջից եւ մահացել. տեսանյութ, ֆոտո
Քիչ առաջ Գյումրիում հերթական արտակարգ դեպքն է տեղի ունեցել: Ինչպես տեղեկացնում է armtimes.com-ի լրագրողը, օգոստոսի 15-ին, ժամը 08:30-ի սահմաններում,  1958 թվականին ծնված, Գյումրի քաղաքի բնակիչ Սամվել Մ.-ն ընկել է Գյումրու 50-ամյակի մոստից եւ մահացել: Բարձրությունը եղել է մոտ 25-30 մետր:
ԱԻՆ Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության պետ Արթուր Կարապետյանի խոսքով՝ կառույցն ահազանգ ստացել է 09:08 րոպեին: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ եւ տուժածին տեղափոխել են Գյումրի բժշկական կենտրոն, որտեղ տուժածի կենսաբանական մահն են արձանագրել:
Սամվել Մ.-ի մոտ ախտորոշվել է բազմաթիվ կոտրվածքներ եւ տրավմատի շոկ: Մեր տեղեկություններով նա Գյումրի քաղաքի Վազգեն Սարգսյան փողոց, 2 շենքի 19 բնակարանի բնակիչ էր:
Անհայտ է դժբախտ դեպքի մանրամասները, իրավապահները դեռ չեն պարզել՝ նա դիտմամբ է ընկել, թե պատահական:
Լեռնային շրջաններում՝ ձյուն, Երևանում ու մյուս հատվածներում՝ անձրև. առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումը