Մինչեւ 6-ժամյա հոսանքի անջատումներ կլինեն Երեւանում ու մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ օգոստոսի 17-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար որոշ տարածքներ կհոսանքազրկվեն։
Երեւան քաղաք
10:00-13:00 Նուբարաշեն 9-րդ փ. վերջնամասի սեփական տները, 11-րդ փ. 1-3, 5-7, 9-16, 19-23 շենքերը, Նուբարաշեն Բ թաղամասի թիվ 175-րդ դպրոցի շենքը,
10:00-16:00 Գյուլբենկյան փ. 31, 33, Կասյան փ. 12, Բաշինջաղյան փ. 187, 189, 191 շենքերը, Ջամբուլի փողոցը, Շրջանցիկ թունել 1-351, Բաղրամյան 4-րդ նրբանցքի 16-36 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները,
10:30-16:30 Արմենակյան փողոցը հարող տարածքների սեփական տները, «Գամլուչ» ՍՊԸ եւ հանրային բաժանորդները, Դուրյան թաղամասի 42, 43, 46-50, Չարենց թաղամասի 16, 17, 28, թիվ 177-րդ դպրոցի, թիվ 10-րդ մսուր մանկապարտեզի շենքերը, հարակից տարածքների սեփական տները եւ հանրային բաժանորդները, Չարենցի 2-րդ նրբանցքի 32/3, 32/28, Սարի թաղ 15-րդ փ. 20-51, 21-րդ փ. 7-38, Սարի թաղ 6-րդ շարքի 158-182, Թաիրովի 5-51, Իսակովի փ. 1/3, Նար Դոսի փ. 132-150 սեփական տներն ու հանրային բաժանորդները, Նորագյուղի 87-346 սեփական տները՝ մասնակի, հարող տարածքների հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Վրացական փ. 4, 6, 8, Ռոստոմ փ. 19, 21, 25, 27 շենքերը հարակից տարածքների հանրային բաժանորդները, Ս.Դավթի փ. 62-73 սեփական տները,
Արարատի մարզ
10։00-12։00 Վեդի քաղաքի Գետափնյա փողոցը՝ մասնակի,
10։00-13։00 Խարբերդ, Արմաշ գյուղերը՝ մասնակի,
10։00-14։00 Լուսառատ գյուղը՝ մասնակի,
10։30-16։00 Բյուրավան գյուղը՝ մասնակի,
11։00-15։00 Հովտաշատ գյուղը, Հայանիստ գյուղը՝ մասնակի,
14։30-16։00 Ոսկետափ գյուղը՝ մասնակի,
Կոտայքի մարզ
10։00-16։00 Առինջ եւ Արամուս գյուղերը՝ մասնակի, հարակից արտադրական տարածքների հանրային բաժանորդները,
13։00-16։30 Հրազդան քաղաքի Աղբյուրակ թաղամասը, Սոլակ գյուղը՝ մասնակի, Երեւանյան փողոցի թիվ 44 Բ, թիվ 2-րդ դպրոցի շենքերը, «Արմենտել» բջջային կայանը, հարակից արտադրական տարածքների հանրային բաժանորդները,
10։00-11։30 Մարտունի քաղաքի «Շրջկենտրոն» թաղամասը՝ մասնակի, 12։00-14։00 Զոլաքար գյուղը, 14։30-17։00 Վարդենիկ գյուղը՝ մասնակի,
Լոռու մարզ
10։00-15։00 Շահումյան գյուղը,
Շիրակի մարզ
10։30-16։30 Աշոցքի տարածաշրջանի Բաշգյուղ, Փոքր Սարիար, Կաքավասար, Ձորաշեն, Սարապատ համայնքները հարակից հանրային բաժանորդները,
11։00-17։00 Գյումրի քաղաքի Ռուսթավելի փողոցը հատող Շահումյան, Վարպետանց փողոցները՝ մասնակի եւ հարակից տարածքները,
Վայոց ձորի մարզ
10։00-16։00 Վայք քաղաքի Երկրաբանների փողոցը, Արտավան գյուղը, Ջերմուկի խճուղին, Չայքենդի թաղամասը, Արենի գյուղը՝ մասնակի:
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, ինչպես նաեւ այլ հարցերի առնչությամբ Երեւան քաղաքի բնակիչները կարող են զանգահարել 1-80 եւ 0 8000 0 180 եւ մարզերի բնակիչները՝ 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով: