Ահաբեկչություն Թուրքիայում. շրջապատված ահաբեկիչները պայթեցրել են իրենց
Մինչ Բարսելոնայի ահաբեկչության վերքերը շատ թարմ են ու միջազգային մամուլի ուշադրությունն այդ ողբերգության վրա է սեւեռված, ահաբեկչության վտանգը շարունակում է իրեն զգացնել տալ աշխարհի այլ անկյուններում:
Վերստին ահաբեկչության թիրախ է դարձել Թուրքիան: Թուրքիայի Թունջելի նահանգում երկու ահաբեկիչ, հրաժարվելով հանձնվել իրավապահ մարﬕններին, պայթեցրել են իրենք իրենց: Այս մասին հայտնում է թուրքական Habertürk-ը:
Ահաբեկիչներից ﬔկը եղել է կին: Բացահայտելով նրանց բնակության վայրը՝ ոստիկանությունը շրջապատել էր եւ պահանջել հանձնվել, ինչի ժամանակ էլ ահաբեկիչներն իրականացրել են պայթյունը: Ահաբեկիչների կացարանում հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի զենքեր եւ պայթٳցիկ սարքեր:
Նոր ու՞ժ, թե՞ հնի ռեբրենդինգ, ավելի ազնիվ կլիներ անվանվել «նոր նախկինները». Գալջյանը՝ Մարությանի նոր կուսակցության մասին