Փալյանը ֆաշիստ է անվանել Անկարայի քաղաքապետին
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայազգի պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում անդրադարձել է Անկարայի քաղաքապետ Մելիհ Գյուքչեքի գրառմանը։
«Ջեմ Օզդեմիրը պատմություն կանցնի որպես Թուրքիայի պարծանք, իսկ դու՝ ռասիստ, ֆաշիստ, անամոթ»,-գրել է Կարո Փայլանը։
Նշենք, որ Գերմանիայի «Կանաչների» կուսակցության թուրք համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը մի հարցազրույցում ասել էր, թե Էրդողանի հետ խոսելու միակ լեզուն նրան իր տեղը ցույց տալն է, ինչն էլ կատաղեցրել էր Անկարայի քաղաքապետին։  Վերջին Twitter-ի իր էջում նրան «հայի վաստակ» էր անվանել։