Ալեքսանդր Արզումանյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Դանիայի Թագուհուն (լուսանկարներ)
«2017թ. սեպտեմբերի 29-ին պատիվ ունեցա Հայաստանի Հանրապետության Արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի իմ հավատարմագրերը հանձնել Նորին Մեծություն Դանիայի Թագուհի Մարգրետե II-ին»,- այս մասին ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Դանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Ալեքսանդր Արզումանյանը հուլիսի 12-ին նշանակվել էր Դանիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը` Կոպենհագեն): Ալեքսանդր Արզումանյանը եղել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար, ԱԺ պատգամավոր: