Լաս Վեգասի «արյունալի դժոխքը». տուժածների մեջ կան նաեւ հայեր
Լաս Վեգասի կենտրոնում հրաձգության հետեւանքով 50 մարդ է զոհվել, 200-ը վիրավոր է: Տուժածներ մեջ կան նաեւ հայեր:
Հիշեցնենք, հրաձիգը Mandalay Bay հյուրանոցի պատշգամբից կրակ էր բացել Route 91 երաժշտական փառատոնի մասնակիցների վրա:
Armenia.im-ի թղթակիցը  հայտնում է, որ տուժածների թվում են հայ եղբայրներ Արմենակ եւ Մուշեղ Մուրադյանները: Նրանք Բըրբանք քաղաքից են: Արմենակը վիրավորում է ստացել ոտքի շրջանում, նրան արդեն դուրս են գրել հիանդանոցից:
ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ  ճշտում են` Լաս Վեգասում համերգի ժամանակ արձակված կրակահերթի հետեւանքով զոհվածների եւ վիրավորների թվում ազգությամբ հայեր կա՜ն, թե՞ ոչ: