Տեսնես Հրայրը կուզի՞, որ այդ հանձնաժողովը ստեղծվի. «Ծառուկյան»-ի պատգամավորները մտահոգ են
Քիչ առաջ մեկնարկեց ՀՀ ԱԺ պետաիրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգծված նախագծերից առավել հետաքրքիր է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանի կողմից 2017թ. հոկտեմբերի 5-ին «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 4-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետի եւ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքի 3-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 6-րդ, 7-րդ, 8-րդ կետերով նախատեսված պատգամավորական էթիկայի կանոնները խախտելու վերաբերյալ» Ազգային ժողով եզրակացություն ներկայացնելու համար ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը:
Հանձնաժողովի նիստին ժամանող պատգամավորներն ԱԺ միջանցքներում ակտիվորեն քննարկում էին այս նախագիծը: Մասնավորապես, «Ծառուկյան» Խմբակցության պատգամավորներ Նապոլեոն Ազիզյանն ու Գեւորգ Պետրոսյանը խոսում էին այն մասին, թե հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական Հրայր Թովմասյանն արդյո՞ք ցանկություն ունի, որ այս նախագիծն ընդունվի:
«Տեսնես Հրայրը կուզի՞, որ այդ հանձնաժողովը սկսվի... Բա մենք ի՞նչ ենք անելու»,- քվեարկության հարցում դեռ չկողմնորոշված եւ մտահոգ նիստերի դահլիճ մտան «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները:
Ընդդիմադիր համարվող «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորների խուսակցությունից կարելի է ենթադրել, որ նրանք ցանկություն չունեին Հրայր Թովմասյանին հակառակվելու: