Անի Հովհաննիսյանն ազատ է արձակվել. նա խոստանում է հետաքրքիր մանրամասներ բացահայտել
Analitik.am կայքի գլխավոր խմբագիր Անի Հովհաննիսյանը, որն այսօր է ազատ արձակվել 1,5 տարվա ազատազրկումից, խոստանում է նոր ու հետաքրքիր մանրամասներ հայտնել:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ողջունում եմ բոլորին։ Այսօր բազմաթիվ զանգեր եմ ստանում լրագրողների կողմից։ Այս պահին միայն այն կասեմ, որ ես պայքարել և շարունակում եմ պայքարս ոչ թե իմ ազատության համար, որն ապօրինաբար և զուտ իմ մասնագիտական գործունեությամբ պայմանավորված սահմանափակվել էր, այլ արդարության հաստատման և խոսքի ազատության համար։ Ես շարունակելու եմ պայքարը և ՀՀ ատյանները սպառելուց հետո անհրաժեշտության դեպքում կդիմեմ նաև ՄԻԵԴ։ Մոտակա օրերին նախատեսվող ասուլիսի ժամանակ կպատասխանեմ հուզող բոլոր հարցերին, ինչպես նաև կբացահայտեմ այս գործին վերաբերող հետաքրքիր մանրամասներ»։
Հիշեցնենք, որ Անի Հովհաննիսյանը մեղավոր է ճանաչվել պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի եւ նրա կնոջ մասին արատավորող տեղեկություններ չտարածելու սպառնալիքով նրանից գումար շորթելու մասով եւ դատապարտել 1,5 տարվա ազատազրկման: