Մադրիդում սկանդալ է սկսվել հայերի և վրացիների միջև.Վրացիներն անցել են անձնական սպառնալիքի
Իսպանիայում նոյեմբերի կեսերից սկսած Մադրիդի վրացական համայնքի ներկայացուցիչները սկսել են սպառնալ հայկական Gayane’s ռեստորանի տերերին, քանի որ նրանց խոսքով՝ հայերն իրենց այցելուներին վրացական խոհանոցի ճաշատեսակներ են առաջարկում, գրում է rusarminfo.ru-ն:
Հայկական ռեստորանի տերերը`ամուսիններ Զարուհի Պարունակյանը եւ Անտոն Ռայչեւը, պատմել են սկանդալի մանրամասները: «Մադրիդի  հայ համայնքի ներկայացուցիչներից մեկը, որի մայրը վրացի է, մեր ռեստորանի մասին հղում էր տարածել ֆեյսբուքի վրացական խմբերից մեկում, որպեսզի օգնի տեղեկություն տարածել հայկական հաստատության մասին: Հաջորդ օրն ամուսինս տեսել է, որ վրացիները նույն հղումը տարածում են` հայ ժողովրդի մասին վիրավորական մեկնաբանություններ գրելով: Պատճառն այն է, որ մեր ռեստորանի ճաշացանկում կա խաչապուրի եւ խինկալի:
Ընդ որում նշված է, որ դրանք վրացական խոհանոցի ճաշատեսակներ են: Սակայն վրացիները սկսել են մեզ մեղադրել, թե մենք իրենց ճաշատեսակները հայկական ենք ներկայացնում եւ պահանջում են հանել դրանք ճաշացանկից»,- ասել է Զարուհի Պարունակյանը:
Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ սկսել են վրացիներից ռեստորանի, եւ նույնիսկ իրենց վերաբերյալ անձնական վիրավորանքներ ստանալ: Ամուսինները դրանք բոլորը հավաքել են ու ոստիկանություն դիմել: Հիմա հետաքննություն է սկսվել: Միջադեպի մասին տեղեկացվել է նաեւ Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանատունը: