Ոստիկանները Սահակաշվիլուն հանել են շենքի տանիքից, որտեղից ցանկանում էր նետվել
Ուկրաինայում՝ Կիեւում, ուժայինները շենքի տանիքից հանել են Վրաստանի նախկին նախագահ ու Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլուն: Այս մասին հայտնում է НТВ-ն: Նա փորձում էր ցած նետվել:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայության աշխատակիցները կոտրել են Սահակաշվիլու տան դուռը, իսկ գլխավոր դատախազության աշխատակիցները խուզարկություն են անցկացրել: Սահակաշվիլուն հաջողվել է պատուհանով փախչել ու բարձրանալ 8-հարկանի շենքի տանիք:
Նա այնտեղ մի քանի րոպե է անցկացրել եւ սպառնացել է ցած նետվել, հենց այն պահին, երբ ոստիկաններն իրեն կդիպչեն: Նա բղավել է Ուկրաինայի նախագահ Պյոտոր Պորոշենկոյի «անօրինական բանդաների» մասին եւ կոչ է արել իր կողմնակցիներին թույլ չտալ, որ իրեն առեւանգեն:
Շենքի բակում հավաքվել են Սահակաշվիլու մի շարք կողմնակիցներ: Նրանք փորձել են տուն մտնել, սակայն անվտագության ծառայությունը թույլ չի տվել:
Սահակաշվիլուն կասկածում են երկրի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի կողմնակիցների հետ համագործակցության մեջ, որը, ինչպես նշվում է, ֆինանսավորում է վերջերս երկրում ընթացող ցույցերը: