Պատանդառուին վնասազերծելիս ոստիկանության գործողություններն իրավաչափ են եղել. գործը կարճվեց
Օգոստոսի 29-ին Էրեբունի վարչական շրջանում գտնվող «Weekend» բիլիարդ ակումբում 24-ամյա կնոջը պատանդ պահած 31-ամյա Գոռ Հակոբյանի վնասազերծելու ընթացքում ոստիկանության աշխատակիցների գործողությունների իրավաչափ են եղել:
Հենց այս հիմքով էլ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցված քրեական գործը կարճվել է:
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասացին ՀՔԾ-ից:
Հիշեցնենք, որ քրեական գործը հարուցվել էր ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 107-րդ հոդվածով (Հանցանք կատարած անձին բռնելու համար անհրաժեշտ միջոցների սահմանազանցմամբ սպանությունը):
Այդ օրը՝ օգոստոսի 29-ին, Գոռ Հակոբյանը պատանդ է պահել իր ընկերուհուն՝ 24-ամյա կնոջը, սպառնացել սպանել նրան, ապա ակումբին պատկանող գույքը շպրտել փողոց: Մեկ ժամ տեւած բանակցություններն արդյունք չտալուց հետո իրավապահները դիպուկահարի արձակված կրակոցով վնասազերծել էին նրան: «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխվելու ճանապարհին տղամարդը մահացել է: «Էրեբունի» ԲԿ էր տեղափոխվել նաեւ 24-ամյա կինը՝ բազմաթիվ վնասվածքներով:
Ինչ վերաբերում է ՀՀ քննչական կոմիտեում քննվող բուն գործին՝ վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով երիտասարդ աղջկան պատանդ վերցնելու դեպքին, ապա նախաքննությունը դեռ շարունակվում է: