«Լուսավոր Հայաստանը» 2 տարեկան է, ԵԼՔ դաշինքը՝ 1. Էդմոն Մարուքյան
«Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Ուղիղ երկու տարի առաջ՝ այս օրը, տեղի ունեցավ Լուսավոր Հայաստան կուսակցության հիմնադիր համագումարը: Երկու տարի անց կարող եմ վստահաբար ասել, որ Լուսավոր Հայաստանը մեր երկրի ամենից երիտասարդ և հաջողակ քաղաքական ուժերից մեկն է՝ պայքարի մեծ եռանդով, նորանոր գաղափարներով և վստահելի գործընկերներով:
Խարսխված լինելով լուսավորական գաղափարների, ազատության և մարդու իրավունքների սկզբունքների, ժողովրդավարական արժեքների վրա՝ մենք բռնել ենք դժվարին, բայց պատվաբեր մի ճանապարհ, որի վերջնական հանգրվանը պետք է լինի արժանապատիվ, բարակեցիկ և լուսավոր Հայաստանի ստեղծումը, որտեղ մարդը ոչ թե միջոց է, այլ նպատակ, ոչ թե գործիք է ոմանց ձեռքին՝ մեծ ու փոքր խնդիրներ լուծելու համար, այլ բացարձակ արժեք:
Լուսավոր Հայաստանի ստեղծման օրը համընկավ նաև ԵԼՔ դաշինքի կազմավորման օրվա հետ, ինչը չափազանց հաճելի և խորհրդանշական փաստ է մեզ համար: Լուսավոր Հայաստանը 2 տարեկան է, ԵԼՔ դաշինքը՝ 1 տարեկան: Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ այս կարևոր օրվա կապակցությամբ և մաղթում անսպառ եռանդ ու կամք՝ միասնաբար պայքարելու մեր նպատակների և արժեքների հաղթանակի համար, որը հաղթանակն է՝ Հայաստանի Հանրապետության»: