Կրակոցներ Երեւանում. 39-ամյա տղամարդը հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց
Երեկ ուշ երեկոյան կրակոցներ են հնչել Երեւանում. ժամը 23:00-ի սահմաններում Կոմիտասի պողոտայի թիվ 27 շենքի բակում վիճաբանություն է տեղի ունեցել 39-ամյա Արտուշ Հովհաննիսյանի եւ 50-ամյա Գաբրիել Հարությունյանի միջեւ, որն էլ ավարտվել է կրակոցներով:
Մասնավորապես, Գաբրիել Հարությունյանն իր մոտ եղած օդաճնշիչ ատրճանակով կրակոցներ է արձակել Ա. Հովհաննիսյանի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով վերջինս «ձախ սրունքի հետին մակերեսի ծնկափոսի շրջանի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից՝ հայտնելով, որ Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է կրակոց արձակած անձի ինքնությունը: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նշանակվել է ԴԲՓ: Կատարվում է քննություն: