ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն այսուհետ երկրպագելու է Լոնդոնի «Արսենալին»: 2017 թ. իր հարցազրույցներից մեկում նա նշել էլ, որ, ինչպես շատ հայ երկրպագուներ, ինքն էլ աջակցում է այն թիմին, որտեղ այդ պահին խաղում է ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը:
«Հենրիխի հետեւից եմ գնում (ժպտում է). «Բորուսիայում» էր խաղում, «Բորուսիային»... ամբողջ ազգն է այդպես, ես օրիգինալ չեմ»,- ասել էր նա՝ պատասխանելով այն հարցին՝ թե որ ֆուտբոլային թիմն է սիրում:
Քանի որ օրերս Մխիթարյանը փոխել է ակումբային գրանցումը եւ հիմա «Արսենալի» խաղացող է, կարելի է ենթադրել, որ Տեր-Պետրոսյանն էլ է «տեղափոխվել» լոնդոնյան թիմ:
Այս հարցազրույցից ավելի վաղ մի առիթով էլ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն ասել էր, որ Հենրիխ Մխիթարյանն ազգի ուրախությունն ու հպարտության առարկան է: