Օլիմպիական խաղերի մրցավայրում նորովիրուսով վարակվածների թիվը մեծանում է
Ձմեռային 23-րդ օլիմպիական խաղերում նորովիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 177-ին: Ինչպես գրում է Rreuters գործակալությունը, Փհենչհան 2018-ի կազմակերպիչներն այդ մասին հայտնել են այսօր՝ փետրվարի 12-ին: Կիրակի օրվա ընթացքում վարակվածների թիվը ավելացել է 19-ով:
Նշվում է, որ 177 վարակվածից 68-ը լիարժեք ապաքինվել է եւ վերադարձել աշխատանքի: Նորովիրուսը, որն առաջացնում է սրտխառնոց եւ լուծ, տարածվել է օլիմպիական խաղերի նախաշեմին: Մարզիկները դրանից չեն տուժել: Վարակը տարածվել է աշխատակիցների շրջանում: Նրանցից 1200-ի աշխատանքը կասեցվել է վարակի տարածումը կանխելու նպատակով:
Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնում է 3 մարզիկ՝ Միքայել Միքայելյանը, Կատյա Գալստյանը եւ Աշոտ Կարապետյանը: Ավելի վաղ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը գրել էր, որ նրանք չեն վարակվել: