Վիգեն Սարգսյանը շատ բան է անում, որ գաղտնի է պահվում, նոր մտքեր էլ է տալիս. Կոմանդոս
Վերջին շրջանում Հայաստանի պաշտպանության նախաարար Վիգեն Սարգսյանը միշտ սկանդալների կենտրոնում է: Անցած տարում պատճառը «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի հայտնի փոփոխություններն էին՝ տարկետման մասով: Այնուհետ՝ 2018-ի սկզբին, նախարարը ֆեյսբուքի իր էջում հորդորեց դրամահավաք սկսել ապրիլյան պատերազմի մասնակից Արթուր Դալլաքյանին արտերկրում բուժման ուղարկելու համար: Այս համատեքստում էլ քաղաքացիները Վիգեն Սարգսյանին քննադատեցին՝ հիշեցնելով «1000 դրամների» հիմնադրամների մասին, ապա այն ճոխ ծառայողական մեքենաները, որոնք առկա են Պնախարարությունում: Բավականին վերջերս էլ նախարարը հայտնվեց սկանդալի կենտրոնում, երբ «Մեդիալաբ» լրատվամիջոցը ծաղրանկար հրապարակեց՝ ընդգծելով այն փաստը, որ նախարարությունը միլիոնների ծաղիկներ է գնել: Նշյալ լրատվամիջոցի գլխավոր խմբագիրն ահաբեկվեց ՊՆ սպայի կողմից, սակայն սա Վիգեն Սարգսյանի կողմից պաշտոնապես արձագանք չստացավ:
Գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանից՝ Կոմանդոսից հետաքրքրվեցինք, թե ի՞նչ կարծիք ունի նախարար Վիգեն Սարգսյանը աշխատանքի մասին:
«Մենք շատ ենք խոսում բացասական կողմերի մասին: Ասում ենք, որ պետք է մի բան արվի ու մի բան արվել էր, որը դրական երեւույթ էր: Այն ծրագրերը, որ արվում են, ունեն ուժ եւ ապագա: Զարմանալի է, որ ոչ մի բան չի անում, ասում են՝ ոչ մի բան չի անում, իսկ հենց մի բան է անում, ասում են՝ ինչո՞ւ է դրամահավաք անում: Հիմա շատ լավ բնակարանների տրամադրման ծրագիր էլ են անում: Հայաստանը հարստություն չունի, այդ հազար դրամը քեզանից, ինձանից հավաքում, տալիս են զոհվածների ընտանիքին: Շատ մարդիկ կան, որ դրսից գալիս ասում են՝ ինչով օգնենք բանակին, ինչ է պետք»,- նշեց Կոմանդոսը՝ ի պատասխան Վիգեն Սարգսյանին ուղղված քննադատությունների:
Միաժամանակ գեներալը պատասխանելով մեր հարցին հերքեց, որ գեներալների հավաք է եղել, որտեղ քննարկվել է նախարարին փոխելու հարցը: Իսկ, հարցին՝ թե Վիգեն Սարգսյանը որպես ՊՆ նախարար արդարացնու՞մ է իրեն, Կոմանդոսն ասաց.
«Վիգեն Սարգսյանը նոր գործողություններ է անում, որից շատն էլ գաղտնի է պահվում: Նա նոր մտքեր է տալիս, որոնք օդից վերցրած չեն»,- ասաց նա:
Կոմանդոսը խոսելով ՊՆ սպայի կողմից խմբագրի հասցեին ասված սպառնալիքների մասին, որոնց հետ կապված ՊՆ նախարարի կողմից պաշտոնական դիրքորոշում չհրապարակվեց՝ ասաց.