Արտաշատի քաղաքապետը շնորհակալ է ռուսական զորքին Արտաշատի խաղաղ երկնքի համար
Արարատի մարզկենտրոն Արտաշատի քաղաքապետարանի կայքում ռուսերեն լեզվով քաղաքապետ Կարեն Բենիամինյանի շնորհավորանք է հրապարկվել: Շնորհավորանքը կապված է Սովետական բանակի օրվա՝ փետրվարի 23-ի հետ: Տարօրինակ է, որ Արտաշատի քաղաքապետարանի հայալեզու կայքում այդ հայտարարությունը հրապարկվել է միայն ռուսերեն լեզվով: Ծավալուն շնորհավորական ուղերձը հասցեագրված է ոչ թե ԽՍՀՄ բանակում ծառայած ՀՀ քաղաքացիներին, այլ Արտաշատում ռուսական սահմանապահ զորքերի ղեկավար Սերգեյ Անատոլեւիչին: Բայց շնորհավորանքի վերնագիրն այսպես է շարադրված. «Արտաշատ քաղաքի քաղաքապետի շնորհավորանքը Հայրենիքի պաշտպանի օրվա կապակցությամբ»:
Ծավալուն շնորհավորանքը սկսվում է անձամբ Սերգեյ Անատոլեւիչին ուղղված մեծարանքի խոսքերով: «Շնորհավորում եմ Ձեզ, և ի դեմս Ձեզ՝ սահմանապահ ջոկատի ողջ անձնակազմին Հայրենիքի Պաշտպանի Օրվա՝ արիության, ազնվության ու պատվի տոնի կապակցությամբ»,- իր շնորհավորանքը շարադրել է Արտաշատի քաղաքապետ Կարեն Բենիամինյանը:
Այնուհետեւ արտաշատցիների անունից է շներհավերել Սերգեյ Անատոլեւիչին.«Մեր քաղաքի բնակիչները միշտ խորը հարգանք են տածել Ձեր նկատմամբ,  բարձր են գնահատում Ձեր ծառայությունը, հասկանում դրա բարդությունն ու կարևորությունը, գիտեն, թե ինչպիսի դժվարությունների հետ է կապված Ձեր ծառայությունը, ուստի նրանք շատ շնորհակալ են Ձեզ: Ռուս և հայ ժողովուրդների բարեկամությունը դարավոր պատմություն ունի: Մենք ամբողջ աշխարհում կատարվող արմատական փոփոխությունների ականատեսն ենք դառնում: Բայց չի կարելի մոռանալ, դեն նետել այն, ինչը նախորդել է այս ամենին: Այս օրը մենք նորից ու նորից վերադառնում ենք հիշողությամբ ու սրտով անցյալի այն ահարկու և անմոռանալի  իրադարձություններին, որպեսզի ևս մեկ անգամ հասկանանք, թե ում ենք պարտական մեր գլխի վերևում ունեցած խաղաղ երկնքով, ապրելու ու մեր երեխաներին ու թոռներին մեծացնելու հնարավորությամբ»: