ԱԳՆ-ն լիազորված է հայտարարել՝ ՀՀԿ-ն Միքայել Մինասյանին վարչապետի պաշտոնում չի առաջադրի
ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը, ի պատասխան ՀԺ-ի հարցմանը, հայտարարել է, թե լիազորված է ասել, որ Վատիկանում ՀՀ դեսպան Միքայել Մինասյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրելու մասին լուրերն իրականությանը չեն համապատասխանում:
Օրեր առաջ «Հայկական ժամանակ»-ը հարցում էր ուղարկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն: Նույն հարցումն ուղարկել էինք նաեւ Վատիկանում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Միքայել Մինասյանին: Հարցին՝ տեղեկություններ կան, որ Միքայել Մինասյանն ապրիլին ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվելու է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում, արդյո՞ք իրականությանը համապատասխանում են այդ տեղեկությունները, Տիգրան Բալայանը պատասխանել է. «Այդ հարցի վերաբերյալ լիազորված եմ ասել, որ այն իրականությանը չի համապատասխանում»։
Մեր մյուս հարցին՝ իրականությանը համապատասխանո՞ւմ են տեղեկությունները, որ Միքայել Մինասյանը դիմում է ներկայացրել Սերժ Սարգսյանին՝ Վատիկանում ՀՀ դեսպանի պաշտոնից հրաժարվելու մասին, Բալայանը պատասխանել է. «Դեսպանների նշանակման եւ հետկանչման ընթացակարգը որոշակի արարողակարգային գործողություններ է պահանջում: Միայն նախագահի հրամանագրի հրապարակումից հետո է այն ենթակա հրապարակման լայն հանրության համար»: ԱԳՆ խոսնակն, ըստ էության, ոչ հերքել եւ ոչ էլ հաստատել է սույն տեղեկությունը: