Իրանում կործանված թուրքական ինքնաթիռի սեւ արկղերից մեկը գտնվել է
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, երեկ երեկոյան Իրանում կործանվել է թուրքական մասնավոր ուղեւորատար ինքնաթիռ, զոհվել են անձնակազմի 3 անդամներն ու 8 ուղեւորները: Ինքնաթիռն ընկնելուց հետո պայթել է ու այրվել:
Թե որն է եղել աղետի պատճառը, դեռեւս չկան նախնական վարկածներ: Կործանման վայրի՝ Չեխարմեխալե եւ Բախտիարե բնակավայրի նահանգապետը հայտնել է, որ հայտնաբերվել է ինքնաթիռի սեւ արկղերից մեկը, փոխանցում է Irna գործակալությունը:
Նաեւ հայտնվում է, որ արդեն Իրան են ուղեւորվել Թուրքիայի ներկայացուցիչներն ու 11 զոհերի հարազատները: Սեւ արկղերը կհանձնվեն համապատասխան կենտրոնին՝ ուսումնասիրման համար:
Հիշեցնենք, որ կործանված օդանավը եղել է մասնավոր, պատկանել է թուրքական Başaran Holding ընկերությանը, կատարել է թռիչք Շարջիից՝ Արաբական Էմիրաթներից դեպի Ստամբուլ, ռադարներից անհետացել է ժամը 18:40-ին: Ինքնաթիռում եղել են անձնակազմի 3 անդամներն ու 8 ուղեւորները:
Աղետը դարձյալ տեղի է ունեցել Իրանի լեռնային հատվածում, գետնին հարվածելուց հետո այն պայթել է ու սկսել այրվել: 11 զոհերի մարմինները անճանաչելի են, բոլորը այրվել են, որոշ մարմիններ՝ մոխրանալու աստիճան: Անձանց նույնականացման համար ԴՆԹ անալիզ կպահանջվի