Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերքում է Արցախի ՊԲ դիրքապահների կողմից անօդաչու խոցելու մասին լուրերը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է հայկական կողմի տեղեկատվությունն այն մասին, որ երեկ Արցախի Թալինի շրջանում ՊԲ դիրքապահները ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարք են խոցել:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունում զավեշտի հասնող բացատրություն է նշվում, որ լուսանկարներում պատկերվածը չինական արտադրության նկարահանող սարք է, որը կարելի է ձեռք բերել ցանկացած մասնագիտացված խանութից:
«Ամենայն հավանականությամբ, սարքն օգտագործվել է սահմանամերձ գյուղերում՝ Նովրուզ-Բայրամի տոնակատարությունների նկարահանման համար, կամ էլ հայերի մոտ է հայտնվել երեխաների՝ սարքով խաղալու արդյունքում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին՝ ժամը 18:30-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Թալիշ) հատվածում պաշտպանության բանակի դիրքապահների կողմից խոցվել է հակառակորդի՝ հետախուզական նպատակներով գործողության մեջ դրված, անօդաչու թռչող սարք: