Սա անվնաս, անվտանգ նյութ է. Արարատ Միրզոյանը` Էդուարդ Շարմազանովին
ԵԼՔ խմբակցության պատգամավորներ Արարատ Միրզոյանի եւ Լենա Նազարյանի իրականացրած ակցիայից հետո ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրեց, որ ԱԺ կանոնակարգով սահմանված կարգով համապատասխան միջոցներ կձեռնարկեն: Արարատ Միրզոյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ դա անվտանգ նյութ է:
«Սա բավականին անվնաս նյութ է: Օրենքում դրույթ չկա նախատեսած: Այդ գործողության համար պատիժ չի նախատեսում: Ես չգիտեմ՝ ինչ են մոգոնելու եւ ինչի տակ են սղցնելու»,- ասաց Միրզոյանը:
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն էլ իր ելույթում նշեց, բժիշկ չի կարող հանդուրժել, որ ինչ-որ բան քաղաքական կամ որեւէ այլ նպատակներից ելնելով՝ վտանգ հանդիսանան ԱԺ աշխատակազմի առողջության համար:
«Պատկերացնում ենք, եթե այստեղ հրդեհ լինի, 700 հոգու կյանքը կվտանգվեր: Ես սա ընդունելի չեմ համարում»,- ասաց Բաբլոյանը:
Մեր զրույցում Արարատ Միրզոյանը մեկ անգամ եւս նշեց, որ այդ նյութը անվտանգ, անվնաս նյութ է: Օգտագործվում է մարզադաշտերում եւ վաճառվում է ամբողջ աշխարհում: Մեր դիտարկմանը, որ ԱԺ նիստերի դահլիճում կարելի է կիրառել, Միրզոյանն ասաց.
«Ազգային ժողովի դահլիճը բավականին ընդարձակ տարածք է եւ չի վնասի մարդկանց»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Արարատ Միրզոյանը վառելով «Ազատության ջահն»՝ ասաց.
Արարատ Միրզոյանին միացավ նույն խմբակցության պատգամավոր Լենա Նազարյանը եւ վառեց եւս երկու ծխացող ֆայերներ: ԱԺ նիստերի դահլիճը գունավոր ծուխ կապեց: