Նոր կառավարություն է ձեւավորվում. Կարեն Կարապետյանը նշանակվել է առաջին փոխվարչապետ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշանակումներ է արել: Նախագահի հրամանագրով Կարեն Կարապետյանը նշանակվել է առաջին փոխվարչապետ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հաջորդ երկու հրամանագրերով Արմեն Գևորգյանն ու Վաչե Գաբրիելյանը նշանակվել են փոխվարչապետեր: Ավելի վաղ Արմեն Գևորգյանն ազատվել էր Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից: Իսկ Վարդան Մակարյանընշանակվել է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Ալեքսան Հարությունյանն ազատվել է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից: