Տիգրան Մազմանյանին 2 ամսով կալանավորեցին՝ Հանրային ռադիո մտնելու գործով
Երեկ, Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավանի նստավայրում դատարանը որոշում է կայացրել Տիգրան Մազմանյանի նկատմամանբ որպես խափանման միջոց ընտրել կալանավորումը՝ երկու ամսով:
Քաղաքացիական ակտիվիստ Տիգրան Մազմանյանին երեկ մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի 2-րդ մասով (զանգվածային անկարգությունների ժամանակ դրանց մասնակցի կողմից բռնություն գործադրելը, ջարդ կամ հրկիզում իրականացնելը, գույք ոչնչացնելը կամ վնասելը):
Հիշեցնենք, որ Տիգրան Մազմանյանը ձերբակալվել է չորս օր առաջ՝ կասկածվելով Հանրային ռադիոյի շենքի մոտ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու եւ շենքի գույքը վնասելու, ոչնչացնելու մեջ: