Ժամը 11-ի ԱԺ արտահերթ նիստում Մ. Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցն է լինելու
Մոտ 1,5 ժամից Ազգային Ժողովում քննարկվելու է ԱԺ պատգամավոր, ԵԿՄ նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը: Սա անհրաժեշտ է՝ նրա նկատմամբ կալանքի որոշումը կիրառելու, ինչպես նաեւ դատաքննություն սկսելու համար:
ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի բաժնի փոխանցմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ 2018 թվականի հունիսի 19-ին` ժամը 11.00-ին, գումարել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով՝
1) Ազգային ժողովի պատգամավոր Մանվել Սեկտորի Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն եւ նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի միջնորդագրի քննարկում:
Նշենք, որ ըստ սահմանված կարգի, Մ. Գրիգորյանը եւս պետք է ներկայացվի ԱԺ դահլիճ: Երեկ, սակայն, ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանին ուղարկված նամակում Մ. Գրիգորյանը խնդրել էր առանց իր ներկայության կողմ քվեարկել իրեն անձեռնմխելիությունից զրկելուն, որպեսզի կայանա արդար դատաքննություն ու ինքը կարողանա վերականգնել իր բարի անունը: Կբերվի՞, արդյոք, Մ. Գրիգորյանը Ազգային Ժողով, պարզ կդառնա ժամը 11:00-ին: