Բաղրամյան 26-ն օգտագործվելու է հիմնականում պաշտոնական արարողությունների ժամանակ
Կառավարության վաղվա հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված է վարչապետի աշխատակազմի տեղակայման վայրի մասին նախագիծը: Նախագծի  համաձայն՝ վարչապետի աշխատակազմի տեղակայման վայր է սահմանվել Մարշալ Բաղրամյանի պողոտա 26-ը եւ Հանրապետության հրապարակ, Կառավարական տուն 1-ը:
Նախագծում որպես հիմնավորում նշվում է այն, որ անհրաժեշտություն է առաջացել մշակելու «Վարչապետի աշխատակազմի տեղակայման վայրը սահմանելու մասին Կառավարության որոշման նախագիծը, որում հստակ շարադրվել են տեղակայման վայրերը: Նախագիծը մշակելիս ուսումնասիրվել եւ հաշվի է առնվել «Վարչապետի աշխատակազմի կանոնադրությունը եւ կառուցվածքը հաստատելու մասին» վարչապետի որոշումը, որի 7-րդ կետում նշված է, որ աշխատակազմի գտնվելու վայրերն են՝ Մարշալ Բաղրամյան պողոտա 26 եւ Հանրապետության հրապարակ, Կառավարական տուն 1 հասցեները:
ՀԺ-ի տեղեկություններով՝ առաջիկայում հայտարարվելու է, որ վարչապետի միակ նստավայրը լինելու է հրապարակում գտնվող կառավարության շենքում, իսկ Բաղրամյան 26-ն օգտագործվելու է հիմնականում պաշտոնական արարողությունների ժամանակ, մեծամասամբ օտարերկրյա պատվիրակություններին ընդունելիս:
ՀԺ-ն երեկ գրել էր, որ վարչապետը վերջին շրջանում աշխատանքի գնում է հրապարակում գտնվող կառավարության շենքում: Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատել էր վարչապետի խոսնակ Արման Եղոյանը: